Trwa wczytywanie danych

Reaktywacja projektu edukacyjnego „EKO od dziecka – nie marnuję”!

Już niebawem grupa wolontariuszy, składająca się z pracowników firmy Kaufland, poprowadzi zajęcia edukacyjne w CUW dla dzieci z klas 1–3 o świadomym wykorzystywaniu żywności!

Poza warsztatami, dotyczącymi między innymi niemarnowania żywności, każde dziecko stanie przed wyzwaniem przygotowania w swoim domu drugiego śniadania, zgodnego z ideą zero waste.

Rodzice i opiekunowie dzieci będą mieli okazję zgłosić przygotowane posiłki (uwiecznione na zdjęciach) do konkursu, w którym główną nagrodą dla pięciorga finalistów będzie udział w warsztatach kulinarnych ze zwyciężczynią 2. edycji programu MasterChef – Beatą Śniechowską.

Pierwsza edycja projektu: wrzesień – listopad 2022


Poprzednia edycja „EKO od dziecka"

Poprzednią edycję Eko od Dziecka rozpoczęliśmy w 2019 roku. Odwiedziliśmy przedszkola w całej Polsce. Przeprowadziliśmy warsztat dla kilkuset dzieci o tematyce związanej z segregacją śmieci, oszczędzaniem energii i wody!

Cały cykl spotkań zakończył się konkursem plastycznym na najładniejszą Eko Torbę.


Zróbmy to razem

To również może Cię zainteresować

Klimat

Nasze działania w zakresie ochrony klimatu, mają bardzo szerokie spektrum - od stosowania techniki opierającej się na efektywnym wykorzystaniu energii oraz proekologicznego projektowania nowych obiektów, przez przyjazne dla klimatu procesy logistyczne, po ograniczanie powstawania odpadów.

Plastik

Do 2025 roku chcemy zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych o co najmniej 20 procent we wszystkich krajach, w których działa nasza firma. Zaplanowaliśmy również szereg działań w ramach strategii REset Plastic mającej na celu zwalczanie tworzyw sztucznych.