Trwa wczytywanie danych

Ruszamy z projektem edukacyjnym „EKO od dziecka”!

Już niebawem grupa wolontariuszy, rekrutujących się spośród pracowników firmy Kaufland, odwiedzi wybrane przedszkola na terenie Polski, aby wspólnie z dziećmi zastanowić się, jak dbać o środowisko naturalne.

Poza warsztatami dotyczącymi między innymi segregacji śmieci, każde dziecko stanie przed wyzwaniem namalowania na tekstylnej torbie wielokrotnego użytku swojego wyobrażenia, jak można dbać o środowisko.

Rodzice i opiekunowie dzieci będą mieli okazję zgłosić torbę swojego podopiecznego do konkursu, w którym wygrać będzie można ekologiczne zabawki za łączną kwotę 1000 pln!

 

Każda edycja akcji trwa cztery miesiące:

1. edycja: wrzesień–grudzień 2019

2.edycja: luty–maj 2020Relacja z naszych działań

Już prawie 200 przedszkolaków jest EKO dzięki naszemu projektowi!

We wrześniu ruszyliśmy z projektem "EKO od dziecka" i do dziś przeprowadziliśmy warsztaty już z prawie 200 dziećmi! Zorganizowaliśmy piknik w lesie, segregowaliśmy śmieci i malowaliśmy materiałowe torby! A wszystko po to, żeby wspólnie wypracować wspólny pomysł na bycie EKO! I wiecie co? Mamy to!


W konkursie "Eko od dziecka" na najładniejszą eko-torbę główną nagrodę (zestaw zabawek ekologicznych o wartości 1000 PLN) wygrała Lidia, lat 6, z przedszkola w Krotoszynie.