Trwa wczytywanie danych

Konkurs "Stołówka z klasą"

Pomagamy... i spełniamy dziecięce marzenia!

Kaufland zaprosił do udziału w konkursie plastycznym "Stołówka z klasą" uczniów szkół podstawowych, które nie uzyskały dofinansowania do remontu jadalni w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu". Nasza firma wsparła finansowo renowację stołówek w 10 placówkach, by od nowego roku szkolnego uczniowie mogli spożywać posiłki w odpowiednio wyposażonych, komfortowych i przyjaznych jadalniach. 


Remont stołówek zakończony… powodzeniem!

Pierwszy szkolny dzwonek już za nami. Stołówki wyremontowane w ramach konkursu „Stołówka z klasą” wypełniły się uczennicami i uczniami – głodnymi wiedzy i nie tylko. To dla nas wspaniały widok! Cieszymy się niezmiernie, że dzieci mogą teraz spożywać posiłki w jadalniach, w których po prostu przyjemnie jest być i mamy nadzieję, że wszystkie posiłki smakują i będą smakowały im przepysznie. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w konkurs „Stołówka z klasą” – to Wy sprawiliście, że marzenia dzieci stały się rzeczywistością!


Zwycięzcy konkursu "Stołówka z klasą"

W I kwartale 2020 r. internauci głosowali na najlepsze ich zdaniem prace konkursowe. W ten sposób zostało wyłonionych dziesięć zwycięskich szkół podstawowych, którym Kaufland pomógł wyremontować stołówki.

Laureatami konkursu „Stołówka z klasą” zostali:

 

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim
  • Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 2 we Wrześni
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju
  • Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie
  • Szkoła Podstawowa nr 50 w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! 

Jednocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i dyrekcjom za udział w konkursie. Podziękowania przesyłamy też do wszystkich głosujących – to również dzięki Wam pomożemy odnowić szkolne stołówki! 


O konkursie

Uczniowie spędzają w szkolnej ławce sporą część dnia, czasem nawet do siedmiu-ośmiu godzin. W tym czasie każde dziecko powinno zjeść przynajmniej dwa spośród pięciu zalecanych posiłków: drugie śniadanie oraz obiad. To podstawa zdrowego i pełnego smaku życia – tak uważają specjaliści-dietetycy.

Ważne są przy tym nie tylko skład, zapach i wygląd posiłku, ale również miejsce jego spożywania. Dlatego Kaufland zaprosił wybrane szkoły podstawowe, którym nie udało się uzyskać finansowania w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, do udziału w konkursie plastycznym „Stołówka z klasą”, dzięki któremu uczniowie zwycięskich placówek będą mogli czuć się w swoich szkolnych jadalniach przyjemnie i komfortowo.


Dlaczego warto?

Odnowiona stołówka

Dzięki wygranej szkoła będzie mogła przeprowadzić remont/renowację i zyskać komfortową, odnowioną jadalnię.

Integracja uczniów

Uczniowie, pracując nad konkursową pracą, integrują się w grupie, uczą się współpracować i realizować wspólny cel.

Zdrowe odżywianie

Realizując temat pracy konkursowej, uczniowie poznają poprzez aktywność artystyczną zasady zdrowego odżywiania.


Regulamin

Szczegóły dotyczące m.in. zasad i terminów znajdziecie poniżej w regulaminie.


Jak mądrze kupować?

Wraz z Fundacją Szkoła na Widelcu zachęcamy do robienia świadomych zakupów, dokonywania dobrych wyborów konsumenckich i poszerzania wiedzy związanej z tym tematem.

Fundacja Szkoła na Widelcu realizuje program „Dobrze Jemy”. W ramach tego projektu nauczyciele ze szkół podstawowych otrzymują materiały dotyczące edukacji żywieniowo-kulinarnej, które umożliwiają im przeprowadzenie zajęć teoretyczno-praktycznych. Kaufland jest partnerem IV edycji tego programu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu Fundacji Szkoła na Widelcu, który opowiada o tym, jak mądrze robić zakupy.


Kontakt

Masz pytania dot. programu „Stołówka z klasą”? Skontaktuj się z nami! stolowkazklasa@kaufland.pl