Trwa wczytywanie danych

Unikać, ograniczać, kompensować: produkty neutralne dla klimatu*.

Każdy z nas może coś zrobić dla ochrony klimatu. Pozytywny wpływ ma już odpowiedzialna i świadoma konsumpcja. Dlatego oferujemy szeroki asortyment produktów neutralnych dla klimatu*, które poznasz dzięki specjalnemu oznaczeniu na etykiecie. Kompensujemy emisję CO2, która powstaje m.in. w wyniku produkcji czy transportu, wspierając certyfikowane projekty ochrony klimatu. 

Proces

Produkty neutralne dla klimatu*. Na czym to polega?

Emisja CO2 – powstała w wyniku wytwarzania produktów – jest kompensowana dzięki naszemu zaangażowaniu w liczne projekty ochrony klimatu. Nasze artykuły są neutralne dla klimatu* dzięki czterem krokom: 

1

Unikanie i redukowanie:

Wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe, unikamy i redukujemy emisję CO2. Na przykład w procesie produkcji opakowań ograniczamy użycie plastiku oraz stosujemy materiały pochodzące z recyklingu.

2

Ustalenie poziomu emisji CO2:

Wspólnie z naszymi partnerami Climateline, ClimatePartner i natureOffice ustaliliśmy poziom emisji CO2 (inaczej ślad węglowy) powstałej w wyniku procesu produkcji  artykułów naszych marek własnych (dotyczy to także dystrybucji i utylizacji).

3

Kompensacja emisji CO

Nieuniknioną emisję CO2, powstałą w wyniku produkcji naszych artykułów, kompensujemy poprzez wspieranie określonych projektów ochrony klimatu. Dlatego wybrane produkty naszych marek własnych, a także torby wielokrotnego użytku są neutralne dla klimatu*. Wspieramy tylko uznane i certyfikowane – zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi – projekty realizowane na rzecz ochrony klimatu – np. obejmujące zalesienia lub te propagujące wymianę technologii szkodliwych dla klimatu na przyjazne dla środowiska alternatywy. 

4

Etykieta „Neutralny dla klimatu“*:

Produkty neutralne dla klimatu* oznaczamy specjalną etykietą. Na naszej stronie internetowej można zapoznać się z tym tematem oraz dowiedzieć się więcej o konkretnym projekcie na rzecz ochrony klimatu. W ten sposób staramy się zachować możliwie jak największą transparentność w zakresie neutralności klimatycznej naszych artykułów. 

Etykieta „Neutralny dla klimatu“*

Torba wielokrotnego użytku

Neutralna dla klimatu* torba wielokrotnego użytku

Torba wielokrotnego użytku, neutralna dla klimatu*

Ty też masz wpływ na ochronę klimatu. Wszystko w Twoich rękach, i to dosłownie!  Wystarczy, że sięgniesz po torbę wielokrotnego użytku, neutralną dla klimatu*. Jeśli jej używasz, przyczyniasz się do ochrony środowiska. 

Co wyróżnia naszą torbę wielokrotnego użytku??

 • Jest trwała i można ją poddać ponownemu recyklingowi – w co najmniej 80% składa się z folii pochodzącej z naszych marketów.  
 • Kompensujemy gazy cieplarniane, wspierając certyfikowane projekty ochrony klimatu. 

Projekt ochrony klimatu związany z torbą wielokrotnego użytku

Wspólnie z organizacją Climateline ustalamy ślad węglowy naszych produktów i kompensujemy emisję CO2, wspierając liczne projekty na rzecz ochrony klimatu. Aby zneutralizować emisję gazów cieplarnianych powstałych w związku z produkcją toreb wielokrotnego użytku, wspieramy zarówno projekt hydroenergetyczny, jak również projekt organizacji Naturefund, która walczy o zachowanie różnorodności biologicznej.  


Marki własne

Neutralne dla klimatu* produkty naszych marek własnych

Konsekwentnie działamy na rzecz ochrony klimatu, oferując produkty regionalne, sezonowe lub bezmięsne. Tutaj dowiesz się więcej o tym, które artykuły są neutralne dla klimatu* oraz w jaki sposób w ich przypadku kompensujemy poziom emisji CO2

K-take it veggie

Nasze produkty marki K-take it veggie

Roślinne produkty spożywcze mają co do zasady mniejszy ślad węglowy niż produkty zwierzęce. Nasza marka własna K-take it veggie plusuje również dzięki dodatkowym korzyściom. 

Co wyróżnia K-take it veggie?

 • Wszystkie produkty K-take it veggie są neutralne dla klimatu*, ponieważ wspierając projekty ochrony klimatu, kompensujemy emisję CO2 powstałą w procesach od produkcji po utylizację.
 • Dodatkowo stale przetwarzamy opakowania po produktach naszej marki własnej K-take it veggie i konsekwentnie przestawiamy się na opakowania przyjazne dla środowiska.

bevola naturals®

Produkty bevola naturals® – naszej marki własnej oferującej naturalne kosmetyki – są produkowane głównie ze składników pochodzenia naturalnego. Dzięki naszym działaniom w zakresie kompensacji emisji CO2 są neutralne dla klimatu*.

Jakie właściwości w obszarze zrównoważonego rozwoju wyróżniają produkty bevola naturals®?

 • To naturalne kosmetyki certyfikowane zgodnie ze standardem NATRUE, co oznacza:
  • rezygnację z całkowicie syntetycznych substancji zapachowych i barwników
  • częściową rezygnację z całkowicie syntetycznych środków konserwujących
  • rezygnację z mikrodrobin plastiku
  • rezygnację z silikonów, parafin i olejów mineralnych.
 • Opakowania produktów bevola naturals® są poddawane stałej optymalizacji pod kątem zrównoważonego rozwoju – tam, gdzie jest to tylko możliwe, wykorzystujemy materiały pochodzące z recyklingu. 

Produkty Kidland® 

Drewniane klocki z logo natureOffice

Obecnie wszyscy mówią o ochronie klimatu, my natomiast chcemy dawać dobry przykład. W związku z tym w przypadku wszystkich naszych zabawek drewnianych kompensujemy emisję CO2. Dlatego drewniane zabawki naszej marki własnej Kidland, i te dostępne w stałym asortymencie, i te w specjalnych ofertach czasowych, są neutralne dla klimatu*.

Co wyróżnia produkty Kidland®?

Oprócz kompensacji emisji przywiązujemy dużą wagę również do opracowania opakowań i produktów, by spełniały zasady zrównoważonego rozwoju:

 • Opakowania nie zawierają plastiku i w 100% są zgodne z wymaganiami certyfikatu FSC.
 • Zabawki powstają z drewna pozyskanego ze zrównoważonej gospodarki leśnej, w związku z czym są zgodne z wymaganiami FSC.

Projekty ochrony klimatu związane z marką Kidland® 

Organizacja natureOffice oblicza wielkość emisji CO2 związanej z produkcją drewnianych zabawek naszej marki własnej Kidland®. W celu kompensacji wspieramy dwa projekty, które optymalnie pasują do tych artykułów: projekt ekologiczny Deutschland-Plus-Mix oraz Brazil Nut Rain Forest Community Project.


Zróbmy to razem

To może Cię również zainteresować

Klimat

Nasze działania w zakresie ochrony klimatu, mają bardzo szerokie spektrum - od stosowania techniki opierającej się na efektywnym wykorzystaniu energii oraz proekologicznego projektowania nowych obiektów, przez przyjazne dla klimatu procesy logistyczne, po ograniczanie powstawania odpadów.

Recykling

Efektywne i odpowiedzialne wykorzystanie zasobów

Aby stopniowo redukować nasz ślad ekologiczny, uwrażliwiamy naszych pracowników na kwestie ekologiczne, określamy działania oraz proponujemy naszym klientom możliwości odpowiedzialnego korzystania z zasobów.

System odzysku
ciepła
Energia z ciepła

Od lat pracujemy nad wydajnym sposobem wykorzystywania energii. Dzięki technologii systemu odzysku ciepła odpadowego ogrzewanie następuje prawie wyłącznie za pomocą odzysku ciepła z instalacji chłodniczych. Umożliwia nam to ochronę zasobów naturalnych – do ogrzewania naszych sklepów nie używamy bowiem takich paliw jak olej, gaz czy drewno.