Trwa wczytywanie danych

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności

Rozwijamy współpracę

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/pol/68/33/Asset_2536833.jpg

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności to jeden z celów CSR naszej organizacji, dlatego nawiązaliśmy współpracę z Federacją Polskich Banków Żywności.

Za pośrednictwem Banków docieramy z pomocą żywnościową do takich instytucji, jak jadłodajnie dla bezdomnych, schroniska/noclegownie dla bezdomnych, domy samotnej matki, domy pomocy społecznej, placówki prowadzące warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych i wielu. Niemal codziennie dyrektorzy naszych marketów przyczyniają się do tego, że stajemy się jako firma społecznie odpowiedzialni.

Darowizny żywnościowe

Dzięki nawiązaniu współpracy z organizacjami przekazujemy darowizny żywnościowe na cele społeczne

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/pol/97/83/Asset_2709783.jpg

Banki Żywności

Pracownicy naszych marketów, każdego dnia chronią żywność przed zmarnowaniem. W określonym czasie i warunkach wybrane artykuły spożywcze trafiają do najbardziej potrzebujących za pośrednictwem Federacji Polskich Banków Żywności (nawiązanie współpracy w październiku 2017 r.).


Zbiórki żywności

Wspólnie z Bankami Żywności przeprowadzamy zbiórki żywności

Banki Żywności zapewniają nam obsługę wolontariuszy. Dzięki temu możemy w okresach świątecznych zbierać dobrowolnie włożone do koszy zakupowych przez naszych klientów dary. Zbierane są artykuły spożywcze takie, jak: olej, mąka, cukier, przetwory warzywne i owocowe, konserwy, słodycze, bakalie oraz inne produkty z długim terminem przydatności.

W ramach projektu chcemy również zwrócić uwagę społeczeństwa na problem osób zagrożonych niedożywieniem i ubóstwem. W Polsce 1,6 miliona osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, co oznacza, że na miesięczne utrzymanie dysponują one kwotą mniejszą niż 514 zł. Jednocześnie, co roku marnuje się 9 milionów ton żywności w gospodarstwach domowych.


Akcja Skarbonka

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/pol/62/76/Asset_2956276.jpg

Od października klienci sieci Kaufland mogą przyłączyć się do pomocy osobom potrzebującym. Przy kasach we wszystkich sklepach w Polsce pojawiły się specjalne skarbonki. Zebrane środki będą przekazane na rzecz osób potrzebujących. To efekt rozszerzenia współpracy sieci z @bankizywnosci, które od ponad 20 lat dostarczają pomoc żywnościową ponad 1,6 mln osób w kraju oraz przeciwdziałają na masową skalę marnowaniu żywności.

W tym roku w ramach akcji Skarbonka sieć Kaufland wspierać będzie Federację Polskich Banków Żywności, z którą pracuje już od wielu lat, m.in. organizując zbiórki żywności w marketach. Tegoroczna akcja Skarbonka ruszyła na początku października. W każdym sklepie sieci dostępne będą specjalne skarbonki wykonane przez wolontariuszy Groupon, oznaczone napisem „Dzięki Tobie nakarmimy potrzebujących”. Zebrane środki zostaną przekazane Bankom Żywności, które przeznaczą je na skuteczną dystrybucję żywności osobom najbardziej potrzebującym.

Każda złotówka przekazana Bankom Żywności, umożliwi dostarczenie potrzebującym aż 16 posiłków przygotowanych z 8 kg pełnowartościowej żywności!