Trwa wczytywanie danych

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności

Współpraca z Bankami Żywności

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności to jeden z celów CSR naszej organizacji, dlatego nawiązaliśmy współpracę z Federacją Polskich Banków Żywności.

Niemal codziennie dyrektorzy naszych marketów dbają o to, aby przekazywać pełnowartościową żywność tym, którzy tego potrzebują. Za pośrednictwem Banków Żywności wspieramy jadłodajnie, schroniska dla bezdomnych, domy samotnej matki, domy pomocy społecznej, hospicja i wiele innych instytucji. Od stycznia 2018 do czerwca 2019 nasze darowizny żywnościowe pozwoliły na zapewnienie 216 000 posiłków dla potrzebujących.  

Darowizny żywnościowe

Wspieramy najuboższych

Kaufland nawiązał współpracę z Bankami Żywności w 2017 r. i ciągle ją rozwija, i umacnia. Oprócz przekazywania żywności, która trafia do podopiecznych ponad 3500 organizacji partnerskich Banków, Kaufland prowadzi w swoich marketach również akcje wpierające, takie jak „Skarbonka” czy regularne Świąteczne Zbiórki Żywności.


Zbiórki żywności

Osoby potrzebujące wspieramy również poprzez świąteczne zbiórki – dwa razy w roku (przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem) w naszych sklepach wolontariusze Banków Żywności zachęcają do podzielenia się żywnością z osobami w trudnej sytuacji życiowej – klienci sklepów mogą kupić produkty i wrzucić je do koszy stojących przy kasach. Banki Żywności na co dzień odbierają ze sklepów głównie owoce i warzywa, napoje, mleko, sery, pieczywo, czasem mięso.

Podczas zbiórek wolontariusze proszą o brakujące, konkretne artykuły: olej,  mąkę, cukier, bakalie, konserwy mięsne i warzywne, słodycze. To bardzo ważne, żeby osoby potrzebujące mogły przygotować pełnowartościowy posiłek - zasługuje na to każdy z nas!

Podczas ostatniej Wielkanocnej Zbiórki Żywności (5-6 kwietnia 2019 r.) w sklepach Kaufland zebrano ponad 13 ton żywności!


Akcja "Skarbonka"

Nasza współpraca z Bankami Żywności to nie tylko przekazywanie dobrej jakościowo żywności na cele charytatywne. Od października 2018 r. można wesprzeć finansowo działalność banków w ramach Akcji Skarbonka. W sklepach Kaufland na terenie całego kraju przy kasach znajdują się specjalnie oznaczone puszki. Zebrane w nich pieniądze trafiają do Federacji Polskich Banków Żywności, pomagając tym samym w codziennym funkcjonowaniu organizacji i transporcie żywności. Do tej pory dzięki Skarbonkom do Banków Żywności trafiło już 183 396 zł.

Każda złotówka przekazana Bankom Żywności, umożliwia odebranie i transport 8 kg pełnowartościowych produktów spożywczych, z których można przygotować aż 16 posiłków dla potrzebujących!

Dziękujemy wszystkim darczyńcom!


Wsparcie Banków Żywności

Na początku lipca 2019 r. przekazaliśmy Federacji Polskich Banków Żywności 30 wysokiej klasy wózków paletowych. Wózki będą rozdysponowane między 20 magazynów tej organizacji w całej Polsce, gdzie będą wspierać pracowników i wolontariuszy w obsłudze codziennych dostaw żywności.