Trwa wczytywanie danych

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności

Rozwijamy współpracę

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności to jeden z celów CSR naszej organizacji, dlatego nawiązaliśmy współpracę z Federacją Polskich Banków Żywności.

Za pośrednictwem Banków docieramy z pomocą żywnościową do takich instytucji, jak jadłodajnie dla bezdomnych, schroniska/noclegownie dla bezdomnych, domy samotnej matki, domy pomocy społecznej, placówki prowadzące warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych i wielu. Niemal codziennie dyrektorzy naszych marketów przyczyniają się do tego, że stajemy się jako firma społecznie odpowiedzialni.

Darowizny żywnościowe

Dzięki nawiązaniu współpracy z organizacjami przekazujemy darowizny żywnościowe na cele społeczne

Banki Żywności

Pracownicy naszych marketów, każdego dnia chronią żywność przed zmarnowaniem. W określonym czasie i warunkach wybrane artykuły spożywcze trafiają do najbardziej potrzebujących za pośrednictwem Federacji Polskich Banków Żywności (nawiązanie współpracy w październiku 2017 r.).


Zbiórki żywności

Wspólnie z Bankami Żywności przeprowadzamy zbiórki żywności

Banki Żywności zapewniają nam obsługę wolontariuszy. Dzięki temu możemy w okresach świątecznych zbierać dobrowolnie włożone do koszy zakupowych przez naszych klientów dary. Zbierane są artykuły spożywcze takie, jak: olej, mąka, cukier, przetwory warzywne i owocowe, konserwy, słodycze, bakalie oraz inne produkty z długim terminem przydatności.

W ramach projektu chcemy również zwrócić uwagę społeczeństwa na problem osób zagrożonych niedożywieniem i ubóstwem. W Polsce 1,6 miliona osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, co oznacza, że na miesięczne utrzymanie dysponują one kwotą mniejszą niż 514 zł. Jednocześnie, co roku marnuje się 9 milionów ton żywności w gospodarstwach domowych.

Każdy najdrobniejszy gest może przyczynić się do zapewnienia godnych świąt Bożego Narodzenia osobom w trudnej sytuacji życiowej. [pomagamy nie tylko rodzinom, również osobom starszym, samotnym).


Akcja "Skarbonka"

Od października przy kasach we wszystkich naszych sklepach pojawiły się specjalne skarbonki, dzięki temu Klienci sieci Kaufland mogą przyłączyć się do pomocy osobom potrzebującym. To efekt rozszerzenia współpracy Kauflandu i @bankizywnosci, które od ponad 20 lat dostarczają pomoc żywnościową ponad 1,6 mln osób w kraju oraz przeciwdziałają na masową skalę marnowaniu żywności.

Kaufland w ramach akcji Skarbonka w tym roku wspierać będzie Federację Polskich Banków Żywności, z którą współpracuje już od wielu lat, m.in. organizując zbiórki jedzenia w marketach. Tegoroczna akcja ruszyła na początku października. W każdym sklepie sieci dostępne będą specjalne – oznaczone napisem „Dzięki Tobie nakarmimy potrzebujących” – skarbonki, wykonane przez wolontariuszy Groupon. Zebrane środki zostaną przekazane Bankom Żywności,  a te przeznaczą je na dostarczenie jedzenia osobom najbardziej potrzebującym.

Każda złotówka przekazana Bankom Żywności, umożliwi dostarczenie aż 16 posiłków przygotowanych z 8 kg pełnowartościowych produktów spożywczych!

Podaruj potrzebującym produkty na wielkanocny stół

Serdecznie zapraszamy  w terminie od 05.04 do 06.04.2019 br, do wybranych marketów Kaufland do przyłączenia się do Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez  Federację Polskich Banków Żywności. Przy specjalnie oznaczonych  stołach będą na Was czekać wolontariusze w blisko 67  marketach! Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze.

Każdy najdrobniejszy gest może przyczynić się do zapewnienia godnych świąt Wielkanocnych osobom w trudnej sytuacji życiowej. Pomagamy nie tylko rodzinom, również osobom starszym, samotnym.