Trwa wczytywanie danych

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności

Rozwijamy współpracę

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/pol/68/33/Asset_2536833.jpg

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności to jeden z celów CSR naszej organizacji, dlatego nawiązaliśmy współpracę z Federacją Polskich Banków Żywności.

Za pośrednictwem Banków docieramy z pomocą żywnościową do takich instytucji, jak jadłodajnie dla bezdomnych, schroniska/noclegownie dla bezdomnych, domy samotnej matki, domy pomocy społecznej, placówki prowadzące warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych i wielu. Niemal codziennie dyrektorzy naszych marketów przyczyniają się do tego, że stajemy się jako firma społecznie odpowiedzialni.

Darowizny żywnościowe

Dzięki nawiązaniu współpracy z organizacjami przekazujemy darowizny żywnościowe na cele społeczne

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/pol/97/83/Asset_2709783.jpg

Banki Żywności

Pracownicy naszych marketów, każdego dnia chronią żywność przed zmarnowaniem. W określonym czasie i warunkach wybrane artykuły spożywcze trafiają do najbardziej potrzebujących za pośrednictwem Federacji Polskich Banków Żywności (nawiązanie współpracy w październiku 2017 r.).


Zbiórki żywności

Wspólnie z Bankami Żywności przeprowadzamy zbiórki żywności

Banki Żywności zapewniają nam obsługę wolontariuszy. Dzięki temu możemy w okresach świątecznych zbierać dobrowolnie włożone do koszy zakupowych przez naszych klientów dary. Zbierane są artykuły spożywcze takie, jak: olej, mąka, cukier, przetwory warzywne i owocowe, konserwy, słodycze, bakalie oraz inne produkty z długim terminem przydatności.

W ramach projektu chcemy również zwrócić uwagę społeczeństwa na problem osób zagrożonych niedożywieniem i ubóstwem. W Polsce 1,6 miliona osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, co oznacza, że na miesięczne utrzymanie dysponują one kwotą mniejszą niż 514 zł. Jednocześnie, co roku marnuje się 9 milionów ton żywności w gospodarstwach domowych.

Serdecznie zapraszamy  30.11-01.12.2018 r. do wybranych marketów Kaufland i przyłączenia się do Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej wspólnie z Bankami Żywności. Przy specjalnie oznaczonych  stołach będą na Was czekać wolontariusze w blisko 100 marketach! Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze.

Każdy najdrobniejszy gest może przyczynić się do zapewnienia godnych świąt Bożego Narodzenia osobom w trudnej sytuacji życiowej. [pomagamy nie tylko rodzinom, również osobom starszym, samotnym).


Akcja "Skarbonka"

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/pol/62/76/Asset_2956276.jpg

Od października przy kasach we wszystkich naszych sklepach pojawiły się specjalne skarbonki, dzięki temu Klienci sieci Kaufland mogą przyłączyć się do pomocy osobom potrzebującym. To efekt rozszerzenia współpracy Kauflandu i @bankizywnosci, które od ponad 20 lat dostarczają pomoc żywnościową ponad 1,6 mln osób w kraju oraz przeciwdziałają na masową skalę marnowaniu żywności.

Kaufland w ramach akcji Skarbonka w tym roku wspierać będzie Federację Polskich Banków Żywności, z którą współpracuje już od wielu lat, m.in. organizując zbiórki jedzenia w marketach. Tegoroczna akcja ruszyła na początku października. W każdym sklepie sieci dostępne będą specjalne – oznaczone napisem „Dzięki Tobie nakarmimy potrzebujących” – skarbonki, wykonane przez wolontariuszy Groupon. Zebrane środki zostaną przekazane Bankom Żywności,  a te przeznaczą je na dostarczenie jedzenia osobom najbardziej potrzebującym.

Każda złotówka przekazana Bankom Żywności, umożliwi dostarczenie aż 16 posiłków przygotowanych z 8 kg pełnowartościowych produktów spożywczych!