Trwa wczytywanie danych

Świadomość ekologiczna jest na czasie

Świadome korzystanie z zasobów przyrody i środowiska naturalnego odgrywa dla nas coraz ważniejszą rolę w najróżniejszych sferach życia. Produkcja tekstylna nie jest tu żadnym wyjątkiem. Również w tym obszarze coraz modniejsze stają się technologie ekologiczne.

Ze względu na fakt, że ochrona środowiska ma dla nas duże znaczenie, nasze zaangażowanie ma charakter świadomy. Zawsze, kiedy jest to tylko możliwe, do produkcji naszych tkanin stosujemy bawełnę ekologiczną (bio).* Znak GOTS (Global Organic Textile Standard) gwarantuje zrównoważoną oraz odpowiedzialną społecznie produkcję tkanin i tym samym zapewnia naszym klientom przejrzystość i wiarygodne bezpieczeństwo jakości.

Certyfikat

Co oznacza skrót GOTS?

Certyfikat Global Organic Textile Standard (GOTS) oznacza ekologiczną i społecznie odpowiedzialną produkcję tekstyliów na całym świecie. Został opracowany przez wiodące międzynarodowe organizacje i ustanowiony w 2006 roku.

Certyfikat "GOTS Organic"

Znak "GOTS organic” identyfikuje wyroby włókiennicze, które składają się w co najmniej 95 procentach z biologicznie produkowanych włókien naturalnych. Wszystkie stosowane dodatki chemiczne, takie jak barwniki i środki pomocnicze, muszą spełniać określone kryteria ekologiczne i toksykologiczne. Nawet minimalne standardy socjalne są częścią standardu i zostaną poddane przeglądowi.

Certyfikat "GOTS %"

Znak „GOTS xx%” identyfikuje wyroby włókiennicze, które składają się w co najmniej 70–94 procentach z naturalnych włókien ekologicznych. Wszystkie stosowane dodatki chemiczne, takie jak barwniki i środki pomocnicze, muszą spełniać określone kryteria ekologiczne i toksykologiczne. Nawet minimalne standardy socjalne są częścią standardu i zostaną poddane przeglądowi.

OLD-ac-mmdu-gots-logo-conversion.tif

GOTS "Made with organic – in conversion materials"

Logo GOTS "Made with organic - in conversion materials" oznacza produkty tekstylne, w których zastosowany surowiec w momencie uprawy był w trakcie konwersji z bawełny konwencjonalnej na bawełnę ekologiczną. Wszystkie dodatki chemiczne stosowane w gotowych wyrobach włókienniczych, takie jak barwniki i środki pomocnicze, muszą spełniać określone kryteria związane z ochroną środowiska i toksykologią. Minimalne standardy socjalne również są wymagane i podlegają kontroli. W tym przypadku także obowiązują te same surowe limity i kryteria stosowane przez GOTS.

GOTS – dobra rzecz w każdym calu

Uprawa ekologiczna

Bawełna wykorzystywana do produkcji naszych tkanin certyfikowanych zgodnie z wymaganiami GOTS jest uprawiana ekologicznie. Oznacza to, że utrzymujemy zużycie wody na niskim poziomie oraz nie stosujemy pestycydów, środków grzybobójczych ani innych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego.

Mniej zanieczyszczeń

Również w przypadku dalszego przetwarzania stosujemy wyłącznie substancje przyjazne dla środowiska naturalnego. Wszystkie produkty opatrzone znakiem GOTS są w mniejszym stopniu obciążone substancjami szkodliwymi i tym samym są bardziej tolerancyjne dla użytkownika końcowego.

Uczciwe warunki

Zwracamy uwagę nie tylko na naszą odpowiedzialność ekologiczną, lecz również społeczną. Certyfikat GOTS świadczy o tym, że w całym łańcuchu produkcyjnym przestrzegane są standardy społeczne.

Z pola, do szafy

Standard obejmuje cały łańcuch produkcyjny - od uprawy po gotowy produkt. Bawełna jest ekologicznie uprawiana i zbierana oraz przetwarzana na dalszych etapach produkcji bez użycia substancji szkodliwych. Między innymi oznacza to, że nie stosujemy nawozów sztucznych ani chemicznych defoliantów, a do bielenia nie używamy chloru. Znak GOTS obejmuje również przestrzeganie kryteriów socjalnych, takich jak płaca minimalna, bezpieczeństwo i higiena pracy lub zakaz pracy dzieci i pracy przymusowej.

Nasza bawełna: naturalnie nawożona i ręcznie zbierana

GOTS

Stosowanie defoliantów chemicznych jest zakazane

GOTS

Tekstylia są bielone środkami na bazie tlenu

GOTS

Uczciwość od uprawy do gotowego produktu

GOTS

GOTS i Kaufland

Tego możesz oczekiwać

Od 2018 roku jesteśmy certyfikowani zgodnie z wymaganiami GOTS. Odpowiedzialność ekologiczna nie kończy się zatem na dostawcach, lecz na nas. Zawsze kiedy jest to tylko możliwe, do produkcji naszych tkanin stosujemy bawełnę ekologiczną (bio).* A w przyszłości działania te zostaną jeszcze bardziej zintensyfikowane. Stosowanie bawełny ekologicznej do naszych produktów tekstylnych stwarza możliwość przejęcia odpowiedzialności oraz bycia uczciwym – wobec przyrody i ludzi.

Wiele artykułów sprzedawanych pod naszymi markami otrzymuje certyfikat zgodny z wymaganiami GOTS.