Trwa wczytywanie danych

Mniej znaczy więcej. Dotyczy to również opakowań.

Opracowujemy odpowiednie działania, aby ograniczyć powstawanie odpadów opakowaniowych. Zgodnie z założeniami strategii Reset Plastic do 2025 roku zużycie plastiku zostanie zredukowane co najmniej o 20%, a 100% opakowań marek własnych będzie w jak największym stopniu nadawać się do recyklingu. Do 2025 roku udział recyklatów w produkcji opakowań naszych marek własnych wyniesie średnio 20%. 


Oznaczenie 

Zrównoważony rozwój:

Logo Kaufland „Świadomie zapakowane“ na butelce PET z olejem słonecznikowym K-Classic

Mamy proste i klarowne podejście do tego, jak zapobiegać powstawaniu plastikowych odpadów. Zrównoważony rozwój musi być realizowany w sposób kompleksowy – przez wzornictwo produktów i recykling po innowacyjność i działania edukacyjne. Logo „Świadomie zapakowane“ umieszczamy na zoptymalizowanych opakowaniach, np. na oleju słonecznikowym K-Classic w butelce PET. Tym samym zwracamy uwagę na działania mające na celu redukcję plastiku. 

Wyróżnienie za innowacyjny surowiec

Pod koniec 2020 roku OutNature została wyróżniona za nowatorski pomysł produkcji opakowań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju w oparciu o włókna rożnika. Firma otrzymała Niemiecką Nagrodę Opakowań w kategorii „Nowy materiał”. Na początku 2021 roku OutNature dostała renomowaną nagrodę WorldStar Award, przyznawaną przez World Packaging Organisation w kategorii „Packaging Materials & Components“.


Nasza odpowiedzialność

Działanie robi różnicę

Plastik

Do 2025 roku chcemy zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych o co najmniej 20 procent we wszystkich krajach, w których działa nasza firma. Zaplanowaliśmy również szereg działań w ramach strategii REset Plastic mającej na celu zwalczanie tworzyw sztucznych.

Klimat

Nasze działania w zakresie ochrony klimatu, mają bardzo szerokie spektrum - od stosowania techniki opierającej się na efektywnym wykorzystaniu energii oraz proekologicznego projektowania nowych obiektów, przez przyjazne dla klimatu procesy logistyczne, po ograniczanie powstawania odpadów.