Trwa wczytywanie danych

Odpowiedzialne, zdrowe, smaczne

W przeszłości rezygnacja z jedzenia mięsa należała raczej do rzadkości. W ostatnich latach sytuacja uległa znacznej zmianie. Produkty wegańskie można już znaleźć w prawie wszystkich domach. I to nie bez powodu – odżywianie oparte na produktach roślinnych nie tylko ma pozytywny wpływ na zdrowie, ale też na środowisko. Okazuje się również, że żywność wegańska i wegetariańska może świetnie smakować. Zresztą sam się o tym przekonaj. Na tej stronie znajdziesz wszystkie istotne informacje związane z tym tematem i „poczujesz” smak pysznych produktów wegańskich i wegetariańskich.

Tło

Dieta bezmięsna – lepsza pod wieloma względami

Rolniczka kontroluje jakość warzy na polu

Kto chce zrozumieć zalety diety wegańskiej, musi przede wszystkim przyjrzeć się negatywnym aspektom nieumiarkowanej konsumpcji mięsa, która ma szkodliwy wpływ na klimat. Po pierwsze, chów zwierząt powoduje wysoki poziom emisji gazów. W wyniku hodowli bydła powstaje metan oraz podtlenek azotu. Po drugie, wysokie zapotrzebowanie na soję, która stanowi składnik paszy (głównie dla drobiu i trzody chlewnej), prowadzi do karczowania dziewiczych lasów i tym samym do niszczenia ekosystemów i zasobów naturalnych. To także z tych powodów coraz szybciej postępuje proces globalnego ocieplenia.

Tylko około 20% wyprodukowanej w Polsce wołowiny pozostaje w naszym kraju i trafia na stoły Polaków. Pozostałe 80% jest sprzedawane za granicę, co powoduje kolejne emisje gazów. Jeśli nawet mamy tylko niewielki wpływ na eksport mięsa, to przynajmniej możemy w sposób świadomy i wrażliwy podejść do własnej konsumpcji.

Emisja dwutlenku węgla, ogromne zużycie wody oraz stosowanie antybiotyków… To wystarczające powody, aby choć przez kilka dni zrezygnować z jedzenia mięsa. Zmniejszona konsumpcja mięsa to nie tylko troska o klimat, ale również zaoszczędzone pieniądze.


Mięso i zmiany klimatyczne

Bezmięsna alternatywa

Dostępnych jest wiele produktów zastępujących mięso, które dobrze smakują i wykazują znacznie mniejszy ślad węglowy. Są to na przykład bezmięsne produkty z naszego asortymentu K-take it veggie wyprodukowane z surowców nieznacznie wpływających na środowisko naturalne. Przykładowo nasz burger Infinity nie jest przygotowywany na bazie soi, lecz grochu, którego produkcja charakteryzuje się znacznie mniejszą emisją CO2 i tym samym jest lepsza dla klimatu.


K-take it veggie

Nasza marka własna produktów roślinnych

W asortymencie mamy mnóstwo produktów wegańskich i wegetariańskich, dzięki czemu pod tym względem jesteśmy w czołówce sieci sklepów wielkopowierzchniowych. Oferujemy wszystko to, co jest potrzebne, by być szczęśliwym bez mięsa. Wiele takich produktów dostępnych jest pod naszą marką własną K-take it veggie. Można je łatwo rozpoznać dzięki oznaczeniu „V-Label”. W wielu przypadkach zostały one dodatkowo opatrzone symbolem produktu ekologicznego, wskazującym na to, że artykuł pochodzi z kontrolowanej i ekologicznej produkcji.

K-take it veggie to synonim zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Poza naturalnym składem, optymalizujemy także opakowania, aby były jak najbardziej przyjazne środowisku. Różnorodność naszych produktów jest bardzo duża. Oprócz tofu i produktów gotowych do spożycia – takich jak kotlety, lasagne czy falafel – nasza oferta obejmuje również m.in. pasty do chleba, jogurty, przekąski czy produkty zawierające substytut mleka, jak np. lody, ciasta i desery.

Wybór i jakość K-take it veggie docenili konsumenci w całej Polsce, którzy przyznali naszej marce własnej Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2020.

Młody mężczyzna trzyma produkt marki K-take it veggie
Warzywna pasta na chleb K-take it veggie
Produkty roślinne K-take it veggie - kolaż

V-Label

Gwarancja jakości wegańskich i wegetariańskich produktów

Każdy nasz produkt wegański i wegetariański oznaczony jest znakiem V-Label. Wszystko po to, abyś w trakcie zakupów znalazł to, czego szukasz – sprawdzoną jakość i najlepszy skład.

Znak V-Label to:

  • certyfikowane produkty wegetariańskie lub wegańskie
  • regularna kontrola składników przeprowadzana przez niezależne laboratoria
  • gwarancja przestrzegania rygorystycznych kryteriów kontroli
  • zapewnienie stałej jakości
Wegetariański znak V-Label

Wegetariański znak V-Label

Wszystkie produkty, które zostały oznaczone znakiem wegetariańskim, nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Oprócz mięsa i ryb zaliczają się do tego również żelatyna i podpuszczka, która jest używana do produkcji sera.

Wegański znak V-Label

Wegański znak V-Label

Wszystkie produkty spożywcze i artykuły kosmetyczne, które zostały oznaczone wegańskim znakiem, są w 100 % pochodzenia roślinnego i nie zawierają ani produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, ryby, jaja, mleko, ani też nie zostały wyprodukowane z zastosowaniem składników zwierzęcych (jak np. żelatyna czy białko). W związku z tym również napoje i ocet mogą posiadać to oznaczenie.


Zróbmy to razem.

To może Cię również zainteresować

Plastik

Do 2025 roku chcemy zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych o co najmniej 20 procent we wszystkich krajach, w których działa nasza firma. Zaplanowaliśmy również szereg działań w ramach strategii REset Plastic mającej na celu zwalczanie tworzyw sztucznych.

Tkaniny
z GOTS
Ekologiczna bawełna

Wiele artykułów naszych marek produkuje się z tkanin o wysokiej zawartości bawełny organicznej. Posiadają one certyfikat Globalnego Standardu Tekstyliów Ekologicznych (GOTS). Jest to norma gwarantująca zrównoważoną produkcję wyrobów włókienniczych na całym świecie.

Bio
Bio

W naszej ofercie znajduje się wiele certyfikowanych produktów ekologicznych we wszystkich grupach asortymentowych – począwszy od owoców i warzyw, poprzez nabiał i napoje, aż po konserwy i mrożonki. Ponadto stworzyliśmy K-Bio, czyli naszą markę oferującą wyłącznie ekologiczne produkty.